Nightwood

Nightwood
Nightwood

sobota, 19 września 2015

Smok Brylantu

Legenda
W podaniach sprzed kilku stuleci mówi się o jednym z najrzadszych żywiołów występujących w Nocnym Lesie - pięknym niczym wschód słońca, lśniącym jak słoneczne promienie. Mówi się o smokach pokrewnych Smokom Kryształu, powstałym jednak z najczystszych odmian diamentów, o Smokach Brylantu. Żywioł ten stał się jedną z wielu legend krążących wśród Hodowców, ponieważ ujrzenie między drzewami takich smoków graniczyło z cudem. Nie można było przygarnąć ani kupić jaj Smoków Brylantu, gdyż nawet Starzec niewiele o nich wiedział. Mieszkańcy zauroczeni niezwykłą pięknością gadów za wszelką cenę starali się dociec, jak można oswoić takie smoki. Po wielu nieudanych próbach trzem śmiałkom udało się odnaleźć słaby punkt tego niezwykłego żywiołu. Należące do tego gatunku bestie tak bardzo umiłowały muzykę, że przywołać je do siebie można było tylko śpiewem. Aczkolwiek głos trzeba było mieć nieprzeciętny - donośny i czysty, niczym woda w górskim potoku, gdyż brylantowe smoki, żyjąc przez wieki bez pana, stały się kapryśnymi i niezwykle wymagającymi stworzeniami.
Trójka przyjaciół postanowiła w tym celu zorganizować bardzo osobliwy turniej, który od razu zyskał sobie wielu zwolenników. Miał na celu sprowadzenie brylantowych smoków do Nocnego Lasu poprzez wyłonienie tego, kto najlepiej zaśpiewa wyznaczone przez nich pieśni, tym samym przywołując te niezwykłe bestie do siebie. Z każdego zakątka lasu ściągali najwytrawniejsi śpiewacy i bardowie, ale tylko nielicznym, prawdziwym czempionom udało się przywołać brylantowe smoki.
Charakterystyka
Smoki najczystsze, najbardziej niewinne ze wszystkich. Są niepowtarzalne, nieprzemijające i piękne. Specjalnie ukochały prawdę, honor i uczciwość, gdyż symbolem właśnie tego są kryształy, a zwłaszcza czyste brylanty. Czerpią z otoczenia światło, które przekształcają w blask zabójczy dla przeciwników, dysponują także niezwykłą siłą. Niezłomne i władcze, okiełznać się dają jedynie ludziom obdarzonym najczystszymi głosami, gdyż poznały i ukochały ogromną moc dźwięków.
Zdolność specjalna
 Oślepiający Blask
Smok uderza przeciwnika falą światła, którą kumulował w sobie przed walką, wchłaniając promienie słoneczne.
Sposób zdobycia
Smoka można zdobyć jedynie poprzez wygranie jednej z edycji konkursu Brylantowy Śpiew, który jest organizowany na Małej Scenie na Zgromadzeniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz