Nightwood

Nightwood
Nightwood

sobota, 19 września 2015

Smok Burzy

Legenda
Powiadają, że burza to naturalne zjawisko, coś, co trwało od zawsze, nieograniczane przez żadnego opiekuna. Jednakże od zarania dziejów z ust do ust przekazywana jest pewna legenda...
Jednymi z pierwszych leśnych stworzeń były smoki, stopniowo zyskujące panowanie nad kolejnymi żywiołami bądź rodzące się od razu z umiejętnościami pozwalającymi na władzę nad jakąś dziedziną magii. Naturalnym było, że gady skupiały się w grupach razem z innymi bestiami, które władały nad tym samym żywiołem i odsuwały się od tych, które różniły się od nich magicznymi zdolnościami.
Wszystkie smoki żyły spokojnie, dbając o porządek i spokój, lecz w odosobnieniu. Do czasu...
Pewnego pochmurnego dnia, Smok Powietrza pomykał pomiędzy chmurami, spychając je delikatnie w głąb gór. Wtedy coś z ogromną prędkością przeleciało tuż obok niego. Trudno było rozpoznać, czym był ten ciemny kształt widoczny na niebie, tak szybko się poruszał. Zawracał kilka razy, mamiąc opiekuna powietrza, aż w końcu niemalże stanął w miejscu, ukazując swe majestatyczne, złote oblicze. Piękne oczy, przypominające perły, łuski błyszczące od kropli wody, sprawiających wrażenie diamentów, ogromne, smukłe skrzydła - była to Smoczyca Wody, o idealnej sylwetce i nieziemskiej urodzie. Gady przez chwilę przyglądały się sobie w całkowitej ciszy.
Serca smoków zabiły w jednym rytmie.
Wracając do swych pieczar, ich myśli krążyły wokół siebie nawzajem, nie pozwalając zapomnieć. Obydwa ogarnięte były niewymowną tęsknotą i boleśnie zdawały sobie sprawę, że związanie się ze sobą oznaczałoby dla nich wygnanie z ich stad. Przyciąganie między nimi było jednak silniejsze - smoki spotkały się ponownie. Ich spotkania, ukradkowe, były coraz częstsze i wkrótce przestały im wystarczać. Stado, przyjaciele, rodzina - to wszystko przestało się liczyć. Para gadów zdecydowała się uciec ze swych krain, by spędzić resztę życia ze sobą, tak silne były prądy przebiegające między nimi i ich namiętność.
Dwa lata później na świat przyszło wyjątkowe pisklę. Kwiat zakazanej miłości - Smok Burzy.
Małe smoczątko, gdy trochę podrosło, uparło się na powrót do krainy wszystkich smoków. Rodzice, niepewni przyjęcia i wciąż w sobie zakochani, postanowili zostać w swoim nowym domu, a swemu dziecku podarowali nieco niezapominajek, by zawsze o nich pamiętało.
W lesie w międzyczasie sytuacja przedstawiała się już zupełnie odmiennie i nie było podziałów smoków na grupy, więc młody smok został powitany bardzo przychylnie w smoczym społeczeństwie. Z czasem sam dorobił się swojego potomstwa...
Charakterystyka
Te smoki, zrodzone z powietrza i wody, ożywione elektryczną namiętnością swoich pierwszych przodków, panują nad trzema żywiołami, wywołując w czasie swoich zabaw niejednokrotnie potężne zjawiska atmosferyczne. Ich ryk przeistacza się w grzmoty, uderzenia ich łap powodują wyładowania elektryczne, a błyski z rozjarzonych wściekłością w czasie walki oczu przeradzają się w pioruny. W czasie, gdy są w pogodnym usposobieniu lubią zbierać niezapominajki i szafirową wodę, przypominające im o protoplastce rodu, oraz srebrny piasek, który kolorem przypomina łuski Smoka Powietrza.
Zdolność specjalna
Przywołanie Burzy
Smok przyzywa ciemne chmury, które całkowicie zakrywają teren walki, ograniczając pole widzenia przeciwnika
Sposób zdobycia
Smoka Burzy można kupić w Sklepiku. Jego koszt to:
  • 200x Szafirowa Woda,
  • 50x Niezapominajki,
  • 200x Srebrny Piasek,
  • 6.000 sztuk srebra.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz