Nightwood

Nightwood
Nightwood

sobota, 19 września 2015

Smok Chaosu

Legenda
Głęboko pod ziemią, w zapomnianej Jaskini Pradawnych, spoczywał zaklęty w kamień starożytny smok. Po przebudzeniu wpadł w szał, siejąc chaos i zniszczenie. By go powstrzymać, hodowcy zdecydowali się wykorzystać potężne zaklęcie Białej Ciszy. Wiele dni trwało odszyfrowanie treści czaru i przygotowanie niezbędnego rytuału, koniecznego do rzucenia zaklęcia. Gdy znana była już kompletna formuła inkantacji, a gwiazdy osiągnęły sprzyjającą konfigurację, rozpoczął się rytuał. Niestety Pradawny był w stanie oprzeć się sile czaru. Obrońcy nie poddawali się jednak - wiele smoków oddało życie, zużywając całą swą energię, by zwiększyć moc zaklęcia. Ich ofiara nie poszła na marne. Potężny cios przełamał w końcu obronę Pradawnego. Jego jaźń została zaatakowana przez wplecione w zaklęcie dusze poległych wojowników. Czar odmienił smoka, wpływając na jego umysł, duszę i ciało. Tak narodził się Kukulkan - pierwszy Smok Chaosu.
Czar Białej Ciszy był tak potężny, że jego energia wciąż przepełnia Jaskinię Pradawnych. Poprzez starcie z czarną magią starożytnego smoka zmienił jednak swoje działanie, któremu poddane zostają przekraczające próg jaskini chowańce. Hodowca, przyprowadzając swoje gady w to miejsce, musi liczyć się z tym, że ich jaźnie i ciała złączą się ze sobą, tworząc jedną bestię. By ten proces przebiegł poprawnie, konieczne jest wykorzystanie magii zawartej w rubinach. W ten sposób powstają kolejne smoki tego żywiołu.
Charakterystyka
Smok, który powstał przy użyciu czarnej magii poprzez poświęcenie trzech mędrców i scalenie ich w jedno stworzenie. Bestia obdarzona jest niewiarygodną zdolnością, a mianowicie - panowaniem nad trzema żywiołami, za co odpowiadają poszczególne głowy. Dodatkowo gad posiada inne wyróżniające talenty, w tym niewiarygodną siłę, przez co nie jest łatwym przeciwnikiem do pokonania. Smok Chaosu nie należy także do potulnych - jest bowiem agresywny i tylko potężni hodowcy są w stanie go okiełznać. Czy i Tobie się uda? Złamanie praw natury i poświęcenie przyjaciół ma swoją cenę...
Zdolność specjalna
 Furia Żywiołów
Każda z głów wysyła w kierunku wroga wiązkę promieni. Połączona siła ataków zadaje przeciwnikowi poważne obrażenia.
Sposób zdobycia
Smoka Chaosu można stworzyć w Jaskini Pradawnych.
Koszt smoka:
  • 100 rubinów,
  • 3 smoki na minimum 300 poziomie (mędrcy), które zostaną połączone w jednego Smoka Chaosu.

Wskazówki

Tworząc Smoka Chaosu, trzeba pamiętać, że wyzerowane zostaną poziomy w Akademii, punkty pojedynku oraz wszystkie bazowe punkty statystyk, utracone będą hieroglify, zbroje i gemy, jeśli nie zdejmie się ich wcześniej z poświęcanych bestii, a także przepadną trofea posiadane przez te smoki.
Punkty ze szkoleń wszystkich smoków zostają zsumowane, ponadto chowaniec na początek posiada do dowolnego rozdania dwa razy więcej wolnych punktów statystyk niż wynosi jego poziom, czyli jeżeli bestia zostanie stworzona na poziomie 600 - będzie miała 1200 punktów statystyk.
Zabronione i zablokowane jest wielokrotne łączenie tych samych chowańców, aby nie powstawały gady o nienaturalnie zmultiplikowanych szkoleniach. W związku z tym niedostępne są też dla Smoków Chaosu wszelkie opcje zmiany żywiołu.
Poziom gada zależy od poziomów poświęcanych mędrców - polega na wyciągnięciu z nich średniej arytmetycznej. Przykładowo: poświęcając smoki na 300, 460 oraz 528 poziomie, otrzymamy Smoka Chaosu na poziomie 429, np.
(300+460+528) / 3= 1288/3=429,333...
Hodowca nie ma możliwości wybrania płci Smoka Chaosu. Zależy ona od tego, jaka płeć przeważa wśród poświęcanych chowańców. Jeżeli były to przykładowo dwie samice oraz jeden samiec, uzyskana bestia okaże się samicą, jeśli zaś więcej było samców - samcem.
Smok Chaosu zajmuje tylko jedno miejsce w limicie smoków, dlatego też po stworzeniu go dwa z nich się zwolnią.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz