Nightwood

Nightwood
Nightwood

piątek, 18 września 2015

Smok Cienia

Legenda
Nightwood – Nocny Las. Nazwa pochodzi z zamierzchłych czasów, gdy w całej puszczy nawet w ciągu dnia panował zmrok. Leśna roślinność, poza wysokimi drzewami, pozbawiona była światła, przez co stała się skarlała i wątła. W takich warunkach trudno było żyć ludziom, toteż wznieśli modły, aby Świetliści Bogowie dali im oświetlenie - prośby zostały wysłuchane, a żywą pamiątką po tamtych czasach zostały Smoki Światła.
W puszczy od tego czasu na przemian panowały blask i mrok. Szybko okazało się jednak, że nadmiar światła docierającego wszędzie, w każdy najdrobniejszy zakątek Nightwood, potrafił być zabójczy. Las pustoszał w ciągu dnia, kto żyw, chronił się w głębokich jaskiniach przed palącym słońcem. Jedynie wieczory i poranki były pełne życia, gdy nadchodził czas bezkrólewia między dniem a nocą.
Większość roślinności w początkowych chwilach, które nastąpiły po otrzymaniu daru bogów, rozkwitła, z czasem jednak zaczęła marnieć ze względu na suszę, która zapanowała w lesie. Część roślin była zresztą przystosowana zupełnie do wcześniejszego, pozbawionego światła środowiska.
Sytuacja, która nastąpiła, martwiła Hirlne - duchy zieleni opiekujące się Nightwood. Po zmroku pochowały one do worków trochę ciemności, dymu z rozpalonego ogniska oraz resztki mgły unoszącej się nad rzeką. Pełne nadziei, czekając na kolejny zachód słońca, udały się na spoczynek. Niektóre z nich wstały wcześniej, inne tuż przed niecodziennym rytuałem. Kiedy słońce zaczęło znikać za horyzontem, Hirlne zebrały się w kole, kolejno wysypując składniki w jedno miejsce. Zaczęły nucić dziwną pieśń-zaklęcie i tańczyć wokół. Rankiem ujrzały na ziemi czarną, mglistą kulę. Wydawała się bardzo krucha i delikatna. Zapatrzyły się w nią z niepokojem, zastanawiając się, czy spełni ich nadzieje. Z rozmyślań wyrwał je odgłos dochodzący z wnętrza kuli. To było jajo, a z niego wykluł się smok! Natychmiast wzbił się w powietrze, demonstrując swoje imponujące skrzydła. Gad szybował nad górami, drzewami, chatami i żywymi istotami, a wszystko, nad czym przeleciał, zyskało cień. Nightwood zaczęło znów przypominać dawną puszczę, taką, jaką było w czasach, gdy nadano jej tę nazwę, niepozbawioną jednak jak wcześniej radości i otuchy, którą daje światło - teraz docierające w głąb kniei we właściwych proporcjach.
Charakterystyka
Smoki Cienia powstały na długo przed tym, nim do Nightwood zaczęło ściągać więcej ludzi. Ich niezwykłe umiejętności wtapiania się w cień oraz bezszelestnego poruszania się spowodowały jednak, że ten gatunek został przez hodowców odkryty dosyć późno. Upodobały sobie te zakątki i zakamarki, w których panuje najgłębsza ciemność nawet w środku dnia, choć potrafią doskonale się maskować nawet w najdrobniejszym i najlichszym cieniu rzucanym przez rośliny czy zwierzęta. Ta umiejętność sprawia, że gdy smok zdecyduje się ujawnić, robi wrażenie powstającego właśnie z cieni. Niebezpieczne w walce - potrafią przeciwnika zaskoczyć zarówno niespodziewanym pojawieniem się w miejscu, w którym można by przysiąc, że niczego nie było, jak i wywołaniem głębokiej ciemności, otaczającej walczących.
Zdolność specjalna
Ostrza Ciemności
Smok otacza przeciwnika ciemnością, która przeszywa go niczym tysiące ostrzy.
Sposób zdobycia smoka
Jest to zwykły, darmowy żywioł - wystarczy go przygarnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz