Nightwood

Nightwood
Nightwood

sobota, 19 września 2015

Smok Czasu

Legenda
W jednym z zakątków Nightwood znajduje się mały, niepozorny sklepik, prowadzony przez łysiejącego, zgarbionego staruszka. Jest on, jak twierdzą mieszkańcy lasu, właścicielem sklepu od zawsze, sprzedając hodowcom bestii niezwykłe smocze jaja. Szczególnym sentymentem darzy żywioł Smoka Czasu, ponieważ po pierwsze takie jajo jest bardzo drogie, a po drugie częściowo to on sam wiele lat temu przyczynił się do odkrycia tego oryginalnego żywiołu. Przybył tu jako niemłody już człowiek i wykupił stary sklep, który przeznaczył początkowo na swoje mieszkanie. Z zapałem ścierał kurze, ustawiał regały i wietrzył pomieszczenie, gdyż lokal był wyjątkowo brudny i zaniedbany. Po odsunięciu jednego z regałów trafił na grube, mosiężne drzwi. Na ich progu znalazł małe szklane urządzenie, wypełnione przesypującym się piaskiem. Gdy tylko wziął je do ręki, drzwi otworzyły się z trzaskiem i jakaś obca siła wciągnęła sklepikarza do środka. Wtedy jeszcze nie wiedział, że znalazł portal czasowy. Przerażony zamknął oczy, a gdy odważył się je otworzyć zobaczył, że znajduje się w czarnym tunelu. Oczywiście poszedł w kierunku światła i tam zatrzymał się oczarowany. Wśród kolorowej mgły, niesamowicie skrzącej się wszystkimi kolorami tego świata, unosiło się nad ziemią coś na kształt jaja. Było nieuchwytne i bardzo ruchliwe, a jednocześnie tak ulotne i delikatne, że bał się je dotknąć, by go nie zranić. Bardzo jednak tego pragnął i skupił całą swoją siłę umysłu, by choć musnąć dziwne jajo dłonią. Ku jego zdziwieniu jakby nagle stężało, okrzepło i spłynęło mu dobrowolnie do rąk. Nie pamiętał, jak wrócił do rzeczywistości sklepiku. Od razu skupił się tylko na jajku i niecierpliwie czekał na wyklucie się pisklaka. Gdy wreszcie skorupa pękła i wyjrzała z niej mała spiczasta główka, sklepikarz nie posiadał się z radości. Troskliwie opiekował się smokiem i bez słowa sprzeciwu znosił sztuczki małego gada, który a to zatrzymywał czas, a to go opóźniał lub przyśpieszał. Rozumiał, że oto posiadł pierwszego w Nightwood Smoka Czasu i doceniał ten trudny, ale niewątpliwy zaszczyt. Od tamtego czasu do sklepikarza niekiedy  przychodzą podekscytowani hodowcy, zaciskając w dłoni Klepsydrę Ogdoad. Podają mu sakiewkę zawierającą 10 tysięcy sztuk srebra, a Starzec w milczeniu otwiera wtedy przed nimi ciężkie drzwi i pozwala wyruszyć do strefy astralnej na poszukiwanie intrygującego jajka, zawierającego w sobie życie małego smoczego czasu.
Charakterystyka
Czas nie ma początku ani końca i to samo można powiedzieć o Smokach Czasu. Zawsze były i zawsze będą, w lepszej lub gorszej formie. Te chowańce widzą całą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość każdej istoty czy przedmiotu, w przypadku zaś przyszłości są w stanie zobaczyć różne wersje rozwoju wydarzeń i wybrać z nich tę najkorzystniejszą dla siebie.
Przygarnąć może te smoki jedynie ten, kto posiądzie tajemniczą Klepsydrę Ogdoad. Będzie mu dane wyjść poza granice czasu i przestrzeni, by sprowadzić na Ziemię przedwieczną bestię. Podczas podróży do sfery astralnej można natrafić na smocze jajo uformowane z myśli i czystej, pierwotnej energii wszechświata. Tylko siłą swego umysłu i wyobraźni można zatrzymać je w ludzkich wymiarach.
Zdolność specjalna
Władca Czasu
Smok widzi wszystkie możliwe wersje zdarzeń i wybiera dla siebie najbardziej korzystną przyszłość
Sposób zdobycia
Smoka Czasu można kupić w Sklepiku. Jego koszt to:
  • 1x Klepsydra Ogdoad,
  • 10.000 sztuk srebra.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz