Nightwood

Nightwood
Nightwood

piątek, 18 września 2015

Smok Drewna

Legenda
Od lat historia Nightwood była ściśle związana ze starcem imieniem Shanahan, którego spotkanie z Gilfuinem dało początek istnieniu smoczej hodowli. Właściciel Sklepiku przemierzał Las w poszukiwaniu osób zdolnych do opieki nad magicznymi stworzeniami, wytypowanych szczęśliwców obdarowując jednym z gadzich jaj. Jednakże wraz z upływem czasu hodowcy coraz rzadziej interesowali się żywiołami oferowanymi przez Starca, woląc eksperymentować z eliksirami.
Sfrustrowany Shanahan postanowił odpocząć od upadającego interesu i pozostawiwszy Sklepik pod pieczą równie pozbawionego stałego zajęcia Trismegistusa wyjechał daleko na wschód, by odzyskać tam spokój ducha. Tygodniami podróżował, oddając się medytacjom, lecz nie przyniosło to rezultatu, jakiego oczekiwał. Kiedy wyznał swoje rozczarowanie przypadkowemu leciwemu tubylcowi, tamten poradził mu, aby w puszczy odszukał żywe drzewo, czworonożną bestię o drewnianym ciele. Wierzono, że istoty te są roślinami zamieszkałymi przez duszę Kirina, mitycznego stwora przypominającego jednorożca. Czasem ich gałęzie rodzą owoce, a ten, kto je zje, zyska łaskę i wszelką pomyślność.
Zaintrygowany Shanahan wiele dni spędził w pobliskich lasach, tropiąc ową kreaturę. W końcu udało mu się dostrzec pośród najgęstszych zarośli niewielkie drzewo o nietypowym kształcie. Gdy podszedł bliżej zobaczył coś jeszcze – dwa jaskrawo zielone punkciki. Oczy stworzenia były utkwione w starcu, który instynktownie znieruchomiał na dłuższą chwilę. Nagle zwierzę poruszyło się i niemal natychmiast zniknęło wśród drzew. Shanahan daremnie krążył w pobliżu, szukając go aż do zmroku. Zdruzgotany wrócił na miejsce, gdzie je zobaczył. Wielkie było jego zdziwienie, gdy wśród połamanych paprotników znalazł kilka brązowych, owalnych przedmiotów. Doświadczenie podpowiedziało mu, że są to małe, niezwykle lekkie jaja o przypominającej korę skorupce. Starca zastanowiło, czemu stwór je pozostawił. Podejrzewając, że mogą stanowić swoisty dar zabrał znalezisko do Nightwood, gdzie w krótkim czasie wykluły się zeń gady podobne do owej istoty ze wschodu. Shanahan szybko rozmnożył bestie i od tej pory ich jaja mogą otrzymać od niego hodowcy, którzy czują z lasem szczególną więź.
Charakterystyka
Smoki Drewna są uosobieniem spokoju i wesołości. Najlepiej jest im pośród drzew, gdyż są z nimi powiązane szczególną więzią, dzięki której czują się bezpieczne. Ich ciało jest mocne, szorstkie. Bez problemu mogą przepływać szersze rzeki ze względu na budowę łusek. Potrafią również władać drzewami, a czasem nawet ich skupiskiem co czyni z nich potężnych przeciwników boju.
Umiejętność specjalna
Potęga Enta
Smok przyzywa bezlitosną, prastarą kreaturę, która staje w obronie swego podopiecznego.
Sposób zdobycia
Jest to zwykły, darmowy żywioł - wystarczy go przygarnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz