Nightwood

Nightwood
Nightwood

sobota, 19 września 2015

Smok Halloween

Legenda
Za namową Hodowców, Gilfuin postanowił w Nocnym Lesie zorganizować święto Halloween. Uradowani mieszkańcy Mglistej Polany rozpoczęli pieczołowite, tygodniowe przygotowania do owego wydarzenia. Na drzewach rozwieszono wydrążone dynie o groźnych obliczach z palącymi się wewnątrz nich świecami, miejscowi kucharze wypiekali specjalne przysmaki, hodowcy wraz ze swymi podopiecznymi przebrali się za różne, przerażające poczwary.
W samym sercu polany zebrali się wszyscy mieszkańcy Nocnego Lasu, chcąc uczcić pierwsze Halloween w lesie. Pośród hybryd, wilkołaków, duchów i wampirów nikt nie dostrzegł prawdziwej szyszymory, która zakradła się na Mglistą Polanę zwabiona hałasem. Wybiła północ. Głód szarpiący wnętrzności poczwary wobec tylu ofiar zmusił szyszymorę do odciągnięcia dwóch z przebranych młodych smoków w głąb lasu. Ściągając przed niczego nie spodziewającymi się chowańcami kaptur z głowy, spowodowała ich śmierć, bo ktokolwiek spojrzy w oblicze szyszymory, najpewniej umrze ze strachu.
Choć nie udało się nikomu odnaleźć ciał młodych smoków, chodzą słuchy, że ich duchy wciąż krążą w Halloween po Nocnym Lesie, rozdając przebywającym w tym czasie na wyprawie pobratymcom słodkie podarunki.
W święto Halloween w 2009 roku wszystkie smoki przywdziewały stroje konieczne do zbierania cukierków w tę wyjątkową noc.
Charakterystyka
Smoki Halloween w myśl tradycji tego święta mają przy sobie zawsze jakieś słodkie poczęstunki dla duchów, często taszczą też ze sobą olbrzymią dynię z wydrążonymi otworami. Gdy któryś ze smoków odważy się zaatakować Smoka Halloween, może zostać pokonany poprzez nałożenie owej dyni na głowę. Niekoniecznie wpływa to dobrze na późniejsze zachowanie własnej godności, zwłaszcza gdy przeciwnik, który tego dokonał, zanosi się niezbyt przyjemnym śmiechem. Smoki tego żywiołu mogą poczęstować cukierkami wywołującymi słodkie zapomnienie, a w przypadku co bardziej łakomych smoków nawet zwykłymi łakociami. Chowańce - łasuchy z pewnością im się nie oprą i zrezygnują z walki.
Zdolność specjalna
Cukierek albo Psikus
Smok wyjmuje zza siebie worek pełen łakoci, po czym częstuje przeciwnika, który zajadając pyszności poddaje się bez walki.
Sposób zdobycia
Po zwycięstwie Zombie w halloweenowym evencie w 2011 roku pojawiła się możliwość zdobycia dotychczas niedostępnego żywiołu Halloween.
Aby przemienić w niego swojego chowańca należy użyć Eliksiru Nieumarłych w zakładce Akcje i Zdarzenia u Łowczyni. Gad musi mieć założony kompletny zestaw halloweenowej zbroi, trzeba jednak pamiętać, że po przemianie znika on z ekwipunku gracza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz