Nightwood

Nightwood
Nightwood

niedziela, 20 września 2015

Smok Księżyca

Legenda
Jak głoszą legendy, wiele lat temu las Nightwood podzielony był na dwie części. Nad pierwszą, dobrze znaną wszystkim hodowcom, władzę sprawował Gilfuin. Druga połać zaś pozostawała dzika i niezbadana. Według opowieści, zamieszkiwali ją druidzi, zajmujący się badaniem natury, wpływu faz księżyca oraz magią żywiołów. Nie niepokoili oni mieszkańców Nightwood, dopóki ci deklarowali się, iż nie będą przeszkadzać im podczas corocznych zebrań.
Jednak ludzie nadal pozostawali ludźmi, ich ciekawości nigdy nie dało się zaspokoić. Pewien młodzieniec wybrał się raz ze swoją smoczycą Dianą niebezpiecznie blisko granicy Lasu. Pech chciał, że w tym samym czasie na polanie nieopodal odbywało się owo tajemnicze zebranie druidów. Nie zdając sobie z tego sprawy, przyjaciele wkroczyli na świętą ziemię mędrców. Gdy zostali zauważeni, rozgniewany przywódca druidzkiego kręgu zaatakował ich i zabił młodego hodowcę.
Diana zerwała się do ucieczki. W popłochu wpadła na ołtarz, rozbijając fiolki z przedziwnymi magicznymi miksturami. Jedną z nich był rzadki, srebrzysty płyn - wyciąg z Białego Kwiatu Paproci. Przerażona smoczyca nie zauważyła nawet, że zawartość szklanej kolby dostała się do jej pyska.
Mędrcy gonili bestię długo. Diana musiała odlecieć bardzo daleko na południe, aż Nightwood zniknęło zupełnie z widnokręgu. W końcu zmęczona opadła nad górski staw, spragniona po wyczerpującym locie. W tym samym momencie dogonili ją rozjuszeni druidzi. Diana nie miała już sił uciekać. Nagle chmury odsłoniły świecący jasno Księżyc w pełni, którego srebrne światło padło na smoczycę, przemieniając ją w świetlistą bestię.
Po raz pierwszy poznano wtedy moc Eliksiru Przemiany - smoczyca, należąc uprzednio do żywiołu natury, stała się pierwszym w historii smokiem księżyca. Zachwyceni jej istotą starcy zaniechali ataku.
Powrócili wraz z nią do Nightwood, gdzie przed Gilfuinem złożyli uroczystą przysięgę, że ich moc już nigdy nie skrzywdzi żadnego hodowcy. Jako zadośćuczynienie oferowali swoją część lasu pod berło Władcy Nightwood. Zamaskowali także swoją polanę, aby już nigdy nie powtórzyły się podobne tragiczne wydarzenia. Od tej pory droga ku niej ujawniała się tylko raz w tygodniu.
Druidzi w spokoju rozpoczęli badania nad najrzadszym ze smoczych żywiołów.
Plotka głosi, że od czasu do czasu, gdy jakiś hodowca odnajdzie ów niezwykle rzadki kwiat paproci i zaniesie go druidom, ci przygotują z jego płatków esencję o magicznych właściwościach, która zmieni smoka w smoka księżyca.
Charakterystyka
W sercu tego niezwykłego stworzenia kryje się potęga Srebrnego Globu. Jest to smok bardzo rzadko spotykany, nader kapryśny i nieufny. Aby okiełznać bestię tego żywiołu, hodowca musi wykazać się nie lada cierpliwością, bowiem Smoki Księżyca nie przepadają za towarzystwem słabych, w ich mniemaniu, istot, jakimi są ludzie.
Zdolność specjalna
Srebrzysta Pełnia
Smok przywołuje wielką księżycową tarczę, która - oślepiając na moment przeciwnika - pozwala przeprowadzić silniejszy atak.
Sposób zdobycia
Smoka Księżyca można zdobyć, zmieniając żywioł swojego chowańca użyciem Esencji Pełni Księżyca na Polanie Druidów w zakładce Akcje i Zdarzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz