Nightwood

Nightwood
Nightwood

niedziela, 20 września 2015

Smok Lodu

Legenda
Jednym z młodszych żywiołów w historii istnienia Nocnego Lasu jest właśnie lód. Bestie te są potomkami najstarszych mędrców śniegu, którzy jeszcze nie tak dawno postanowili na zawsze opuścić Nightwood i udać się na północ, do ich ojczystej krainy mrozem i szronem spowitej.
Przyzwyczajonym jednak do ciepłej zimy smokom nie żyło się łatwo na tych terenach. Co rusz któryś z nich umierał, a tylko najsilniejsze, najbardziej wytrwałe gadziny potrafiły przetrzymać kilkudniowe zamiecie. Te właśnie smoki, schroniwszy się w najwyższych partiach Gór Północnych, wpadły w samo serce Lodowej Zawiei, wywoływanej gniewem Króla Gór - nieokiełznanej walki żywiołów występującej jedynie w tym regionie, której magiczna moc była tak potężna, że zmieniła całkowicie ich naturę. W ten właśnie sposób powstały pierwsze Smoki Lodu.
Charakterystyka
Smoki, które ukochały sobie życie w samotności pośród najmroźniejszych szczytów Gór Północnych. Paradoksalnie ich temperament jest iście ognisty, nie dają się więc okiełznać byle komu. Bardzo prosto je rozdrażnić, ale kiedy staną do walki, łatwo się nie poddadzą. Ich bliskimi kuzynami są Smoki Śniegu.
Zdolność specjalna
 Lodowe Zwierciadło
Smok zmienia otoczenie w gładkie, lodowe powierzchnie odbijające największe lęki przeciwnika
Sposób zdobycia
Smok może zmienić swój żywioł na Lód, jeżeli w czasie wyprawy w wyższe rejony Gór Północnych wpadnie w groźną lodową zamieć (możliwość ta pojawia się od momentu zdobycia pierwszego poziomu krainy).
W Góry wyprawić mogą się wyłącznie chowańce o poziomie setnym lub większym. Panujące w nich warunki pogodowe są zmienne i nieprzewidywalne, dlatego powszechnie zaleca się hodowcom ostrożność w wyborze posyłanych tam smoków - również ze względu na ryzyko niechcianej przemiany. Odnotowano jednak, że bestie z założoną Zbroją Mrozu są bardziej podatne na jej odbycie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz