Nightwood

Nightwood
Nightwood

niedziela, 20 września 2015

Smok Magii

Legenda
Ludzie od dawna czuli przed smokami lęk, ale jednocześnie podziwiali te zjawiskowe zwierzęta. Symbolizowały one monstrualną siłę, upragnioną długowieczność i nieoczekiwane bogactwo, zdawały się być wieczne i niepokonane. Unosząc w górę głowy, przykuci do lichej roli czy ściśnięci wśród zimnych ścian chałup, patrzyli ludzie na niezależne stworzenia szybujące wśród chmur. Niejeden chciałby wzbić się hen, wysoko i ścigać z wiatrem! Wielu, którym zajęcze serca odbierały na co dzień odwagę, marzyło o powietrznych bojach i pomyślnym poszukiwaniu zapomnianych skarbów. Mały chłopiec wycierał kułakiem łzy cieknące po policzkach, myśląc o siejącym grozę potworze - chciał być równie krzepki i mocarny. Stojąca na brzegu morza dziewczyna, z utęsknieniem i lękiem wypatrująca spóźniających się żagli okrętu, śniła o błoniastych skrzydłach, mogących ponieść ją do wybranka. Zdjęty chorobą starzec, który na łożu śmierci dumał tylko o strachu przed końcem żywota, opętany był zazdrością na myśl o gadach, zdających się ani krzty nie zmieniać, tak jakby człowieczy czas był dla nich tylko mgnieniem.
Pragnienia, tęsknoty i rojenia wołały o spełnienie. A wszędobylska, pradawna magia czuła je, słyszała bezgłośne prośby i modlitwy i powoli formowała się w kształt wyryty ludzkimi myślami. Koncentrowała się tam, gdzie wyśniono smoki - jeszcze bardziej niezwykłe, wyjątkowe, nadprzyrodzone. Powoli z oparów magii tworzyły się gibkie gadzie ciała, wyrastały mocne skrzydła, kłębiły się ogony. Z uzębionych paszcz wysuwały się rozdwojone języki, potężne płuca chciwie wdychały powietrze, a atmosfera falowała od buchającego ognia. Piękne istoty zrodzone z człowieczych mrzonek, złudzeń i mar.
Tak było dawniej, gdy świat przepełniony był potężnymi zaklęciami. Ale powiadają, że są jeszcze w Nightwood miejsca, w których drobiny dawnej mocy tlą się wśród skał i lasów, a między ludźmi znajdą się obdarzeni tak wielką siłą wyobraźni, iż podołać mogą stworzeniu cudownego i niepospolitego gada - Smoka Magii.
Charakterystyka
Te niesamowite smoki istnieć mogą wyłącznie dzięki ludzkim marzeniom, śnionym w najgłębiej ukrytych zakątkach Nightwood, pełnych starej i niepoznanej przez nikogo magii, miejscach znanych niewielkiej grupie hodowców. Położenie ich jest pilnie strzeżone, zdradzane wyłącznie wybranym osobom, które swą prawością charakteru i zaangażowaniem w życie Nightwood udowodniły, że są godne posiadania takich chowańców. Smoki zrodzone z wyobraźni i magii odwdzięczają się swym opiekunom, spełniając ich skryte pragnienia. Władają czarodziejskimi mocami, których uderzenie potrafi być zabójcze dla przeciwnika.
Zdolność specjalna
Czarodzicielstwo
Na ułamek sekundy smok uzyskuje pełnię magicznej siły
Sposób zdobycia
Smoki Magii przyznawane są tym osobom, których wkład w rozwój lub działanie Nightwood został uznany przez Gilfuina bądź Strażników Ładu za istotny. Nie dotyczy to jednak sytuacji, gdy za określone zasługi przewidziano inne nagrody - przykładowo autorom nowych żywiołów wprowadzonych do gry przysługuje tylko przemiana jednego z posiadanych chowańców w bestię własnego pomysłu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz