Nightwood

Nightwood
Nightwood

poniedziałek, 21 września 2015

Smok Metalu

Legenda
Trismegistus zawsze marzył o stworzeniu rzeczy niezwykłej, owianej wieloma tajemnicami, o której od dawna krążyły legendy wśród ludzi - Kamienia Filozofów. Jak wielu przed nim poświęcił się całkowicie nauce zwanej alchemią, obiecującej spełnienie jego marzenia. Same księgi i wiedza to jednak zbyt mało, by stworzyć tak potężny przedmiot, konieczna była do tego również znajomość tajemnych mocy natury. Z tego powodu przeniósł swoją siedzibę w pobliże tętniącego magią Nightwood, gdzie rozpoczął doświadczenia, wykorzystując wiele rzadkich roślin i niebezpiecznych substancji. Nadszedł dzień, gdy wreszcie udało mu się uwarzyć tak długo poszukiwaną tynkturę. Nad ogniem wisiał kociołek z płynnym, bulgoczącym lekko metalem, który miał zostać przemieniony w złoto. Trismegistus sięgnął po Kamień, promieniujący nadzwyczajnie intensywną energią - tak wielką, że drażniła czarnego kota alchemika, przez co dachowiec postanowił opuścić pomieszczenie i wyjść na zewnątrz. Niefortunnie w tym samym momencie, gdy kot przechodził za Trismegistusem, ten cofnął się, przez co zwierzę zaplątało się między jego nogami. Mężczyzna zachwiał się, próbując utrzymać równowagę, i upuścił Kamień Filozofów, strąciwszy przy tym ręką z półki kilka rubinów. Wszystkie kamienie wpadły do kociołka z metalem, wzbijając nieco bryzgów wrzącej cieczy, która oblała mężczyznę. Pomieszczenie wypełniło na chwilę oślepiające światło, jednocześnie można było usłyszeć brzęk upadającego kociołka i dostrzec kontury wyłaniającej się z ognia bestii. Gdy blask ustąpił, Trismegistus zobaczył potężną bestię, pierwszego Smoka Metalu. Gad rozłożył skrzydła, zaryczał i wyleciał na wolność, dając początek nowemu gatunkowi.
Trismegistusowi nie udało się ponownie stworzyć Kamienia, na zawsze jednak zatrzymał w ciele młodość na skutek kontaktu z cieczą, w której ten magiczny przedmiot się rozpuścił.
Charakterystyka
Smoki Metalu są twarde i mocne jak skała. Podczas walki niemal nikt nie jest zdolny stawić im czoła – łatwo się nie poddają, przez co sprawiają wrażenie niezwyciężonych. Ze względu na upór i hardość wydają się nieprzystępne. W momencie wykonywania powierzonych im zadań nic nie może ich rozproszyć, są zawsze precyzyjne i perfekcyjnie robią to, co do nich należy, nie kwestionując żadnych rozkazów. Ich twarde serca nie odczuwają emocji i nie poddają się wrażeniu chwili. Metal oznacza również wytrwałość w bojach, więc smoki te posiadają ogromną siłę niszczenia, a ich ataki są zabójcze.
Zdolność specjalna
Deszcz Srebrzystych Igieł
Smok przywołuje tysiące drobnych i niezwykle ostrych szpilek, które wykorzystuje jako broń przeciw swym wrogom
Sposób zdobycia
Smoka Metalu można kupić w Sklepiku. Jego koszt to 10 rubinów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz