Nightwood

Nightwood
Nightwood

piątek, 18 września 2015

Smok Natury

Legenda
W zamierzchłych czasach, gdy Nightwood nie zostało jeszcze zasiedlone przez smoki i ich hodowców, lasy przemierzały Hirlne - opiekuńcze duchy czuwające nad tym, by zieleń mogła się spokojnie rozwijać. Były one bardzo opanowane i mądre, ale też samotne i smutne. Nocny Las to rozległy, wspaniały teren, jednakże Hirlne nie miały rozumnych towarzyszy, którzy mogliby wnieść trochę radości i ożywić knieje. Zebrały więc najtęższe umysły i ustaliły, że rzucą najpotężniejszy czar, korzystając ze starej wiedzy, niebezpiecznej i strasznej. Postanowiły zamienić drzewa w istotę, posługując się magią roślinnej krwi. Ponieważ Hirlne były po części duchami, a po części roślinami, zdecydowały, że poświęcą jednego z nich, by ożywić stworzenie. Wybrano młodego ducha, który dopiero niedawno odbył rytuał przejścia, jednak wyrażał gotowość oddania życia dla idei. Pozwolił, by nóż świata zanurzył się w jego roślinnym ciele i odebrał mu ostatnie tchnienie. Drzewa, na które spadła krew Hirlne, zwijały się i łączyły, rozległ się także przeraźliwy śpiew, podobny do krzyku. Korzenie zaczęły tworzyć postać, niepodobną do niczego, co duchy drzew widziały do tej pory. Z ziemi wynurzyły się ostre pazury, które zaczęły drzeć ją w dzikiej furii. Liście zamieniły się w łopoczące skrzydła, a postać dalej skręcała się i rosła. W pewnym momencie rozległ się przenikliwy pisk, a plątanina pazurów oraz przekształcających się korzeni i liści zaczęła sprawiać wrażenie, jakby miała się roztopić. Hirlne chciały uciekać, jednak coś zatrzymało je w jednym miejscu, nie pozwoliło się ruszyć. Tam, gdzie kiedyś stały drzewa, które przeszły przemianę, leżało teraz jajo. Duże, korzenne, podskakujące lekko, jakby istota, która w nim siedziała, chciała wydostać się na wolność. Gdy Hirlne podeszły bliżej, skorupka pękła, a z samego jaja wynurzyła się mała, smocza główka.
Dziś Hirlne już nie ma, jednak ich stworzenie pozostało, będąc jednym z najwierniejszych towarzyszy hodowców. Miało bowiem nieść życie i rozjaśnić świat duchów zieleni, a teraz dodaje blasku światu ludzi.
Charakterystyka
Smoki Natury żyją wśród drzew i piasków, nad brzegiem Zatoki Błękitnych Mgieł oraz na Polu Bitwy - tam, gdzie życie rozwija się bujnie i tam, gdzie go prawie nie ma. Te sługi natury po swych dawnych stworzycielach przejęły zadanie czuwania nad rozwojem zieleni. Śpiewając wciąż Pieśń Lasu, podtrzymują istnienie niesamowitych roślin Nightwood. Potrafią w obliczu zagrożenia wezwać siły natury na pomoc, przez co są niezwykle potężnymi przeciwnikami.
Zdolność specjalna
Zwierzęcy Sługa
Smoki natury w razie zagrożenia potrafią przywołać potężnych, zwierzęcych sojusznik.
Sposób zdobycia
Jest to zwykły, darmowy żywioł - wystarczy go przygarnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz