Nightwood

Nightwood
Nightwood

poniedziałek, 21 września 2015

Smok Nekromancji

Legenda
Gdzieś na bagnach, w niedostępnej części Nightwood, mieszkał jeden z magów, biorących wcześniej udział w tworzeniu hieroglifów. Zafascynowany śmiercią, niechętnie widziany był przez innych, potrzebował zresztą przestrzeni, gdzie mógłby swobodnie eksperymentować, dlatego wybrał takie miejsce na swoją siedzibę. Ze względu na jego zainteresowania nazywano go Nekromantą.
Celem maga było stworzenie smoka z martwych fragmentów, które układał nieraz w fantastyczne kompozycje. Poznał jednocześnie tak dobrze anatomię wszystkich gatunków i rodzajów tych gadów, że przełożyło się to na ich przepiękne portrety, które szeroko zasłynęły w całym lesie. Zajęcie artystyczne nie spowodowało jednak zaprzestania przez Nekromantę prób wskrzeszenia martwych smoków czy stworzenia nowej bestii. Półki w laboratorium mężczyzny pełne były dziwnych eliksirów, które miały pomóc w ożywianiu zwłok, wszystkie bezskuteczne. By lepiej poznać procesy życiowe zachodzące w ciałach smoków, mag zdecydował się na eksperymenty na żyjących jeszcze stworzeniach. To ostatecznie spowodowało, że społeczność Nightwood uznała jego praktyki za niedopuszczalne i wymagające przeciwdziałania.
Wieża, w której mieszkał Nekromanta, została otoczona przez hodowców i ich smoki. Śmiertelnie raniony podczas walki, zdążył jeszcze zagnać wszystkie więzione przez siebie chowańce do laboratorium i rzucić na nie klątwę, w którą włożył całego swojego ducha i swoją wolę. Gdy atakującym udało się przebić przez barykadę założoną wcześniej przez maga, ich oczom ukazały się bestie, jakich dotąd nie znali – przejmując marzenia Nekromanty i łącząc to z ich własną magiczną mocą, zyskały one bowiem panowanie nad duszami, które nie opuściły jeszcze ziemi. Były to pierwsze Smoki Nekromancji.
Charakterystyka
Smoki Nekromancji, w przeciwieństwie do zamysłów tego, przez kogo powstały, władają nie ciałami, a duszami zmarłych. Potrafią przywołać na swoje życzenie nieumarłego bądź złodzieja dusz. Podobnie jak Smoki Śmierci mogą sprawić, by śmiertelny przeciwnik usłyszał to, czego normalnie nie rejestrują jego zmysły, choć zwykle wybierają one lament potępionych, który działa jak potężna fala uderzeniowa. W największym niebezpieczeństwie stworzenia te przywołują dusze zmarłych wojowników, by stanęły w ich obronie.Powstawszy dzięki klątwie rzuconej przez maga kochającego sztukę, zwłaszcza tę przedstawiającą smoki, największy szacunek żywią dla osób potrafiących dobrze przedstawić je na swoich rysunkach i swój talent wykorzystujących dla opracowania albumów ze wszystkimi rodzajami skrzydlatych gadów, które uda im się spotkać podczas leśnych wędrówek – dla smoczych grafików. Tylko oni potrafią okiełznać bestie tego żywiołu.
Zdolność specjalna
Władca Umarłych
Smok przyzywa dusze zmarłych wojowników zmuszając ich by walczyli w jego obronie
Sposób zdobycia
Jedyną drogą do zdobycia tego smoka jest otrzymanie Panelu Twórców Gifów - nagrody dla osób, których gify smoków i/lub smoczy szablon zostały wykorzystane w grze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz