Nightwood

Nightwood
Nightwood

piątek, 18 września 2015

Smok Światła

Legenda
Nightwood – Nocny Las. Nazwa pochodzi z zamierzchłych czasów, gdy w całej puszczy nawet w ciągu dnia panował mrok. Leśna roślinność, poza wysokimi drzewami, nie miała dostępu do światła, przez co była skarlała i wątła. Jego brak dawał się we znaki także zwierzętom i nielicznym jeszcze ludziom. Owi pierwsi mieszkańcy przybywali tu ze wszystkich stron świata, gdyż było to jedyne miejsce, gdzie mogli schronić się przed zabobonem i powszechną niechęcią do czegokolwiek, co chociażby lekko trąciło magią. Nie chcąc opuszczać lasu, ale tęskniąc za światłem i radością, które ono dawało, zebrali się, by odprawić rytualne modły do Świetlistych Bogów z prośbą o pomoc.
Nadeszła ona szybciej niż ludzie się spodziewali. Jeszcze tego samego dnia w ciemności unosiła się kula uformowana ze świetlnej materii. Rozjaśniała mrok różnymi rodzajami blasku, dodawała otuchy ludziom, pogrążonym w ciemności, a jej światło padało na rośliny dotychczas spowite cienistym całunem, pozwalając im znów rosnąć. Kula przywracała utracone życie. Chwilami niewielki, złotawy promień odrywał się od niej i spadał na ziemię, zalewając ją feerią barw.
Te promienie z czasem przemieniały się w niewielkie, jasne kamienie. Były to jaja Smoków Światła stworzonych z czystego dobra, dar Świetlistych Bogów dla ludzi, którzy uwierzyli w ich moc. Za sprawą bóstw do Nightwood zaczęły docierać promienie słoneczne, ale smoki, które narodziły się w chwilach ciemności pozostały, by nadal dodawać hodowcom nadziei.
Charakterystyka
Smoki, które były darem starożytnych bogów dla ludzi zamieszkujących Nightwood, rozjaśniają świat hodowcom, odpędzając od nich wszystkie czarne myśli i złe wspomnienia, przynosząc radość i otuchę. Gady o niezwykle szlachetnym charakterze nade wszystko umiłowały sobie prawość służąc ludziom, którzy się nią charakteryzują. W walce wykorzystują potęgę światła, a w krytycznych chwilach na pomoc przychodzą im ich stwórcy.
Zdolność specjalna
Zemsta Świetlistych Bogów
Smok zwraca się do bóstw z prośbą o pomoc - a one odpowiadają na wezwanie...
Sposób zdobycia
Jest to zwykły, darmowy żywioł - wystarczy go przygarnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz