Nightwood

Nightwood
Nightwood

piątek, 18 września 2015

Smok Umysłu

Legenda
W dawnych czasach, gdy ziemią władali niezliczeni bogowie, dwoje z nich popadło w konflikt. Krewki Ares wtrącił swą siostrę do więzienia, bo ta ośmieliła się przeciwstawić jego perfidnym i niesprawiedliwym wojennym sztuczkom. Zamknięta w lochu Atena, pozbawiona swojej tarczy i włóczni, na próżno wołała o zmiłowanie. Okrutnik nie zamierzał wysłuchać jej próśb.
W przeciwieństwie do brata, bogini używała w walce nie tylko brutalnej siły mięśni, ale i subtelniejszej mocy - mądrości. Skoro błagania nie pomagały, musiała sama odnaleźć sposób ucieczki. Postanowiła stworzyć istotę, która będzie w stanie wydostać ją z pułapki. Patronka rozsądnych i uczonych w mig obmyśliła, jakimi cechami powinno się wyróżniać to stworzenie. Silne, mocno umięśnione łapy uzbrojone w potężne pazury, aby wygiąć potężne metalowe kraty. Twarde jak stal zęby, zdolne skruszyć kamienne mury. Potężne skrzydła, umożliwiające bestii ucieczkę jak najdalej. Gibkie i zwinne ciało, w razie gdyby przyszło walczyć z patronem wojny.
Stworzony z boskiej myśli smok wyskoczył z głowy Ateny, tak samo jak ona kiedyś wyłoniła się z głowy ojca. Rychło rozprawił się z przeszkodami i umknął, niosąc sowiooką boginię na grzbiecie. Mściwa siostra odnalazła Aresa i wyzwała go na pojedynek na oczach wszystkich bogów. Pozbawiona zbroi i oręża, postanowiła po raz kolejny skorzystać z pomocy smoka. Bestia, która po twórczyni odziedziczyła lotny umysł i umiejętność władania magią, bez trudu pokonała agresywnego brata swej pani, za co w zamian otrzymała wolność.
Patronka sprawiedliwej wojny jeszcze wiele razy, w czasach największej potrzeby, powoływała do życia podobne stworzenia, które pomagały jej w osiągnięciu celu. Nawet dziś, gdy niektórzy wątpią w obecność bogów na tym świecie, po Nocnym Lesie nadal krążą smoki charakteryzujące się niezwykłą mocą umysłu.
Charakterystyka
Smoki Umysłu wyróżniają się wśród innych stworzeń niezwykłą mądrością i inteligencją. Podobnie jak ich twórczyni, cenią sobie sprawiedliwą i uczciwą walkę, wrażliwe są na wszelkie przejawy bezprawia i niegodziwości. W pojedynku posługują się najczęściej atakami umysłowymi, dzięki którym zdobywają przewagę nad przeciwnikami polegającymi na brutalnej sile.
Zdolność specjalna
Mentalna Furia
Smok dokonuje spustoszenia w umyśle przeciwnika
Sposób zdobycia
Jest to zwykły, darmowy żywioł - wystarczy go przygarnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz