Nightwood

Nightwood
Nightwood

piątek, 18 września 2015

Smok Wody

Legenda
Zatoce Błękitnych Mgieł od zawsze żyły nimfy, pełne wdzięku morskie stworzenia związane z magią. Cechowała je niezwykła odwaga, by przysłużyć się zwycięstwu reszty bez wahania szły na śmierć nawet wówczas, gdy szanse na wygraną były niewielkie.
Skały otaczające zatokę w wielu miejscach tworzyły podwodne jaskinie, wprost idealne, by stać się legowiskiem dla morskich potworów. W jednej z najgłębszych zamieszkał Kraken. Żywił się wszystkimi morskimi ssakami i rybami, siejąc prawdziwe spustoszenie w faunie zatoki. Nimfy, które niejednokrotnie również padały ofiarą żarłocznego potwora, próbowały go pokonać, jednak bezskutecznie, a szkielety wielu z nich zostały na zawsze w jaskini wodnego monstrum. Któregoś dnia łupem krakena padł jeden z młodych, nieostrożnych smoków, bawiący się na skałach oddalonych trochę od brzegu. Ogarnięte żądzą zemsty starsze gady zebrały się w niewielką grupę, która postanowiła zapobiec podobnym tragicznym wypadkom w przyszłości. Walka była zażarta i długa, a szanse wydawały się wyrównane. Smoki przeważały liczebnością, kraken zaś walczył w swoim naturalnym środowisku, niezbyt przyjaznym lądowym bestiom. Echa bitwy roznosiły się po całej zatoce, co przyciągnęło na miejsce zdarzenia nimfy. Po szybkiej naradzie zdecydowały się wspomóc skrzydlate bestie, udzielając im nieco swojej bezcennej magii; podarowały gadom umiejętność panowania nad żywiołem wody. Morski potwór legł martwy w głębinach, a walczące z nim wówczas smoki na zawsze ukochały wodę, nad którą zachowały władzę, przekazując też tę umiejętność swojemu potomstwu.
Charakterystyka
W przeciwieństwie do większości smoków te bestie kochają zabawy w wodzie, w której mogą przebywać całymi godzinami. Świetnie pływają, potrafią nurkować przez dłuższy czas bez zaczerpnięcia powietrza. W walce wykorzystują swój żywioł do ataków, panując nad falami, zmieniając biegi rzek czy wywołując trujące opady z chmur.
Zdolność specjalna
Trujący Deszcz
Wodne smoki są w stanie sprowadzić z nieba trujące opady, zabójcze dla wszystkiego co żywe
Sposób zdobycia
Jest to zwykły, darmowy żywioł - wystarczy go przygarnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz