Nightwood

Nightwood
Nightwood

piątek, 18 września 2015

Smok Ziemi

Legenda
Dawniej po Ziemi wędrowały mathair, bóstwa urodzaju i płodności, a także ciemności oraz śmierci. Dbały o ład, równowagę między narodzinami a umieraniem - zarówno roślin jak i zwierząt. Miały władzę nad wszystkim, co związane z ziemią. Bóstwa te czczone były przez starożytne ludy.
Z czasem ludzie przestali wierzyć i potrzebować ich opieki, zdając się jedynie na swoją wiedzę i umiejętności. Mathair osiadły wtedy w zapomnianym zakątku, wciąż przepełnionym wiarą w rzeczy nadprzyrodzone - w lesie Nightwood. To było jedyne miejsce na świecie, w którym nadal mogły istnieć. Zeszły głęboko pod powierzchnię ziemi zapadając w letarg i czekając na nadejście czasów, kiedy znów staną się potrzebne.
W lesie tymczasem długo trwała idylla pod rządami Hirlne – panował urodzaj i spokój, gdyż nie było w okolicy jeszcze ludzi przynoszących ze sobą wojny, a te toczone przez bogów dawno już poszły w niepamięć. Taki stan nie mógł jednak trwać wiecznie i przyszedł czas, że las został zagrożony. Władzę nad Nightwood przejąć chciały potężne demony. By ocalić las, potrzebna była moc większa niż ta, którą dysponowały duchy zieleni.
Najstarsze i najmądrzejsze Hirlne zebrały się nad najgłębszą z jaskiń, aby przywołać na pomoc dawno zapomniane, uśpione pod ziemią bóstwa. Przygotowały ofiarę z kamieni księżycowych oraz owoców, które wrzuciły w bezdenną otchłań jaskini. Modliły się i błagały, żeby mathair przybyły.
Po okolicy rozległ się w pewnym momencie huk, a grunt zaczął pękać wzdłuż wejścia do jaskini, poszerzając je. Ciemny do tej pory otwór pociemniał jeszcze bardziej, słychać było, że z głębin wydostaje się na powierzchnię jakaś istota. Po chwili wyleciał z niego ogromny i majestatyczny gad, a za nim kolejne dwa. Ziemia trzęsła się w całym Nightwood, ze zboczy gór schodziły lawiny, a ruchome piaski stały się nagle bardziej zdradliwe niż dotychczas. To stare bóstwa przyjęły postać smoków i ruszyły do walki z demonami chcącymi opanować las. Bitwa była zażarta, lecz złe duchy nie miały szans z trzema mathair i wkrótce sromotnie pokonane odleciały nad dalekie pustynie. Potężne stworzenia obleciały dookoła całą puszczę, po czym powróciły pod powierzchnię ziemi tą samą drogą, którą wyszły. Ziemia zatrzęsła się jeszcze raz, zasypując dostęp do kryjówki bóstw. Tam, gdzie dawniej kryło się wejście do jaskini, leżało spore jajo barwy gleby - istota, którą mathair pozostawiły, by strzegła bezpieczeństwa lasu i opiekowała się nim.
Charakterystyka
Smoki te wywodzą się od pierwszej bestii stworzonej przez dawno zapomniane bóstwa ziemi po to, by strzegła bezpieczeństwa Nightwood. Wszystkie gady tego żywiołu wyjątkowo mocno przywiązują się do terytorium, na którym żyją i w jego obronie dadzą z siebie wszystko. Są niezwykle niebezpieczne w walce - panują nad ziemią, mogą sprawić, by z gór potoczyły się lawiny, ruchome piaski wchłonęły ich przeciwnika oraz by nastąpiło trzęsienie ziemi.
Zdolność specjalna
Trzęsienie Ziemi
Rozwścieczony smok potrafi poruszyć ziemię pod stopami swoich wrogów
Sposób zdobycia
Jest to zwykły, darmowy żywioł - wystarczy go przygarnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz